Nastoupil jsem do nového zaměstnání a

Nastoupil jsem do nového zaměstnání a je na mě vyvíjen tlak řídit každodenně různé dodávky do 3.500 kg. Mám řidičský průkaz skupiny "B", ale nemám zatím referenční zkoušky. Mému nadřízenému tato věc vůbec nevadí. Chtěl by, abych přesto začal již jezdit.Dopustil bych se já nějakého přestupku když bych poslechl příkaz svého nadřízeného a bez referenčních zkoušek začal jezdit ? Hrozí mi od policie při silniční kontrole nějaká sankce ?Nebo mám raději volit ve zkušební době ukončení pracovního poměru a volit tím vlastně menší zlo ?Děkuji !!!

Odpověď

K tzv. referenčním zkouškám viz článek na toto téma v sekci Právní poradna. http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/tzv-referencni-zkousky-a-povinnost-ridicu-se-jim-podrobit/articles.html?id=6818  Pokud budete povinen se jim podrobit (viz článek) a nepodrobíte se, hrozí Vám pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. A k tomu ještě 5 bodů, nelze to proto v žádném případě doporučit.

4.9.2006 9:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist