Našel jsem za stěračem lísteček od

Dobrý den, našel jsem za stěračem lísteček od MP Brno oznamující podezření ze spáchání přestupku dle § 125c „silničního zákona“. V kolonce „Popis jednání“: nějaké dva nečitelné znaky lomeno „ZÁBOR VP“. Podle katastru nemovitostí je místo, kde jsem stál, vedeno jako „ostatní komunikace – ostatní plocha“ (tzn. stejně, jako například plocha vozovky hned vedle). Reálně to byl takový hliněný pás vedle silnice, vymezený chodníky a plotem soukromého pozemku, velikostí tak akorát na automobil. Bez jakékoliv trávy nebo jiných viditelných roslin, s výjimkou několikacentimetrového pásu trávy podél onoho plotu (na jeho druhé straně je totiž taky trávník). Poraďte mi prosím, jak dále postupovat. Mohu se úspěšně bránit? Podotýkám, že řidič je díky knize jízd znám. Rád bych to řešil hned a s jasným výsledkem, aby se mi během čekání, zda vůbec přijde předvolání, nenastřádaly další přestupky. Parkuji tam docela často.

Odpověď

No, za zábor veřejného prostranství hrozí nejvýše pokuta. Definice veřejného prostranství je dost široká, takže otázka zní jinak. Součástí vozovky dané místo nebylo? Neměl byste fotku daného místa? Lépe by se to posuzovalo.

17.5.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist