Nárok na pojistné plnění ve specifickém případě

Dobrý den pane doktore. Rád bych se Vás dotázal na Váš odborný názor ohledně nároku na pojistné plnění z běžného havarijního pojištění či povinného ručení. Velké specifikum je však místo případné nehody. Konkrétně se jedná o havárii na pro veřejnost otevírané Severní smyčce okruhu Nürburgring v Německu. Která by dle německých předpisů měla mít status dálnice s neomezenou rychlostí – pro jízdy veřejnosti, (pokud jsou moje informace správné), nicméně se stále de facto jedná o závodní okruh a jízdu po něm. Názory na úspěšnost nároků z běžných pojistných smluv v případě poškození vlastního vozu, cizího vozu, či svodidel, popř. jiného majetku se různí jak u zástupců pojišťoven, tak i u právníků, přičemž argumentace pro i proti má jasný racionální základ. Vzhledem k Vaší dopravní specializaci by mě zajímal právě Váš názor. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Abych se k tomu mohl vyjádřit, musel bych znát i) podmínky příslušné pojistné smlouvy na havarijní pojištění a ii) charakter dané komunikace. Jak zní ta Vaše výluka v pojistných podmínkách?

6.7.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist