Napsal jste, že ani po 1.

Vážený pane doktore,napsal jste, že ani po 1. 7. 2009 nebude pošta doručovat zásilky určené do vlastních rukou vhozením do schránky. Ač Vaše argumentace (opřená o zákon) zní věrohodně, Česká pošta má jiný výklad, kdy podlehttp://www.cpost.cz/jetspeed/portal/?docid=31863&show_title=1&ksid=5&year_id=2009&show_path=0bude tzv. "úřední psaní" určené do vlastních rukou nebo do vlastních rukou výhradně jen adresáta 11. den vloženo do schránky.Vykládá tedy Česká pošta zákon nesprávně?Odpověděl: , 30. květen 2009, 9:13Já bych k tomu uvedl, že z ust. novely č. 7/2009 Sb. neplyne, že by bylo možno vhodit zásilku do vlastních rukou do schránky. Tak např. na základě této novely novelizovaný text správního řádu výslovně stanoví:§20 odst. 4 správního řádu"Písemnost, která se nedoručuje do vlastních rukou nebo jejíž doručení nemá být potvrzeno příjemcem, lze doručit vložením písemnosti do adresátovy domovní schránky nebo na jiné vhodné místo anebo způsobem podle odstavce 3."Z toho lze a contrario jasně dovodit, že zásilku do vlastních rukou do schránky vhodit nelze.Vím, které ustanovení máte na mysli:V § 23 odst. 4, kde se věta druhá nahrazuje větou „Je-li to možné a nevyloučil-li to správní orgán, písemnost se po uplynutí 10 dnů vloží do domovní schránky nebo na jiné vhodné místo; jinak se vrátí správnímu orgánu, který ji vyhotovil.“.Jenže to možné není (viz ustanovení shora), takže se to stát nemůže.

Odpověď

Podle mého názoru takovou zásilku do schránky hodit nesmí, argumenty jako shora.

12.6.2009 7:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist