Na začátku února 2006 jsem prodal

Dobrý den,na začátku února 2006 jsem prodal své vozidlo. Kupující byl autobazar. Bohužel jsem udělal tu chybu že jsem odevzdal jak malý tak velký TP stím že bazar si vše potřebné zařídí sám. Zároveň jsem i podepsal plnou moc pro převod vozidla. Nyní jsem se informoval a vozidlo je stále psané na mě. Kontaktoval jsem bazar kde mi bylo sděleno že vozidlo bude přepsané až ho prodají avšak kupní smlouva kterou mám v ruce stojí na tento autobazar a na něčem takovém jsme se vůbec nedomluvili. Jde mi o to jaké právní postihi mi můžou hrozit když bude autobazar užívat vozidlo pro své účely (pokuty, nehoda atd.) – pojistku jsem na základě kupní smlouvy zrušil popř. u koho bude následující majitel vymáhat např. „skryté závady“ (vozidlo jsem již dva měsíce „neviděl“). Bazar v TP nebude vůbec figurovat přitom je již dle kupní smlouvy vlastníkem vozidla. Je nějaká možnost se bránit popř. zapsat do TP bazar nebo nechat věc být a počkat až bazar vozidlo prodá. Mám strach jak by se postupovalo kdyby s vozidlem „něco způsobili“.

Odpověď

Pokud jste vozidlo prodal a odhásil, je po starostech. Pokud vozidlo zatím odhlášeno není a bazar se zavázal k tomu, že tak učiní, lze ho žalovat na splnění této povinnosti. Případně lze odvolat plnou moc, vyžádat si doklady zpět pro odhlášení a kdyby Vám je nechtěli dát, musel byste si pro tento účel nechat vydat duplikáty.Kdyby s vozidlem něco způsobili, pak se Vás to netýká, protože nejste jeho majitel. Zápis v evidenci vozidel vlastnictví neosvědčuje, takže se od něho ani neodvíjejí další povinnosti.

12.4.2006 7:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist