Na rozdíl od vás nejsem právník,

Pane doktore,na rozdíl od Vás nejsem právník, přesto mi dovolte nesouhlasit s Vašimi odpověďmi panu R.K. Tento uvádí, že se dopustil překročení rychlosti třikrát v průběhu dvou měsíců. Tedy nedá se použít § 123c/2 .Vy opakovaně tvrdíte ,že se body ani pokuty nesčítají.Tedy mám tomu rozumět tak, že body za tři překročení rychlosti s největší pravděpodobně ve 3 dnech se nesčítají ? Tedy dostane body, jako by překročil rychlost jen jednou? A za jak dlouhé období se nesčítají ? Stejné je to u pokut.Zde jsou původní otázky i s odpověďmi.Dotaz vznesl:R.K, 18. leden 2007, 20:45DOBRÝ DENNa můj dotaz jak mi hrozí postich za překročení rychlosti v obci a to celkem třikrátběhem prosince a ledna jste mi odpověděl,že záleží na rychlosti.Tak bych to rád upřesnil,bylo to dvakrát o 20 a více a jednou méně než 20,stoho jednou bylo auto neoznačené.Psal jste že se body a pokuty nesčítají,takže to bude hodnocenokaždé vzlášt?Tady u nás mi řekli,že se to bude řešit v mistě prohřešku,takže kdyby se to stalo třeba v Ostravě,tak musím do Ostravy?Můžu nějak zapírat,že jsem to nebyl já.Odpověděl:, 23. leden 2007, 20:51Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna./pravni-poradna/prekroceni-rychlosti-a-sankce/articles.html?id=9443Bude to hodnoceno dohromady, právě proto se body a pokuty sčítat nebudou. Místní příslušnost je podle místa přestupku, takže ano, musel byste do Ostravy. Zapírat můžete, otázka zní, jaké důkazy jsou ve spise.Dotaz vznesl:R.K, 15. leden 2007, 22:53DOBRÝ DEN,Mám na vás takový dotas.Mám podezření, že mě v průběhu prosince a ledna vyfotili za překročení rychlosti v obci.A to celkem třiktát,doposud nic nepřišlo,ale pokud to je pravda,jaký mě čeká postich.Řeší se každý přestupek vzlášt,nebo jen ten nejhořší.Jde mi o to,že pokud přijdou na naši policii přestupky postupně a oni je budou řešit všechny najednou,jak to budou řešit.Dájí mi body za každej přestupek .Jinak to poslední ted v lednu bylo ted v neděli a auto nebylo označeno policie,jak případně se můžu bránit,a budou mi to tady u nás věřit.Předem děkujiOdpověděl:, 17. leden 2007, 22:47Výše postihu záleží na tom, jak rychle jste jel. Teď o tom vychází článek v sekci Právní poradna. Body se nesčítají a pokuty taky ne. Policejní vozidlo musí být označeno.

Odpověď

Nu, názory na některé otázky se v právu neustále vyvijejí a některé skutečnosti mohou v jiné souvislosti vypadat jinak. V praxi zatím konkrétní postup soudy posvěcen nebyl, bude třeba počkat na nějaký případ, který se dostane až k soudu.

1.2.2007 9:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist