Na oficiálních stránkách mp praha (www.mppraha.cz)

Dobrý den,na oficiálních stránkách MP Praha (www.mppraha.cz) jsem se dočetl, že:Na výzvě pro osobu podezřelou ze spáchání přestupku tzv. parkovacím lístku naleznete specifikaci přestupku, pro který byla výzva vystavena, rovněž je zde uvedeno místo přestupkového jednání a údaje k vozidlu, kterým byl přestupek spáchán. Velmi důležitou informací je lhůta, ve které je třeba se dostavit na služebnu MP, jejíž adresa je taktéž uvedena na výzvě (formou razítka). Pokud se na příslušnou služebnu MP ve lhůtě nedostavíte, obdržíte předvolání na Ředitelství městské policie, Korunní 98, Praha 10, Vinohrady – útvar řešení přestupků, kde vám již hrozí uložení značně citelnější pokuty.Prosím o informaci, na základě jakého ustanovení MP usuzuje, že je řidič povinen přebírat poštu uloženou za stěračem auta a vyhrožuje "citelnějším" postihem?

Odpověď

Takové ustanovení neexistuje, takové předvolání nesplňuje podmínky správního řádu (musí být zasláno do vlastních rukou).

12.2.2007 9:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist