Na běžné silnici v místě omezení

Na běžné silnici v místě omezení rychlosti na 70 km/h mi Policie změřila rychlost vyšší než 120 km/h. Je to klasické místo, kde omezenou rychlost překročí 9 řidičů z 10-ti. Rychlost byla měřena z auta stojícího na kraji vozovky bez označení nápisy Policie. Auta, která překročila rychlost, zastavovala Policie o cca 300 m dále, kde stála policejní dodávka s klasickými nápisy Policie. Z místa měření rychlosti nebylo policejní vozidlo ani policisté vidět. Policisté mě nezastavili (nebylo by už kam bych se vešel), ale po 10-ti dnech mi přišlo přišlo předvolání k podání vysvětlení. Mají jasné foto, ze kterého je zřejmé, že jsem řídil právě já, takže řízení osobou blízkou nelze použít. Hrozí mi tedy správní řízení s pokutou 5-10 tis. Kč a odebrání ŘP na 6 měsíců až 1 rok.Existuje nějaká možnost, jak o ŘP nepřijít?Slyšel jsem, že pokud byla rychlost změřena z auta bez nápisů Policie, není možné takové měření použít jako důkaz. Jaká je šance na úspěch při použití tohoto argumentu?Jak a kdo musí prokázat, že měření probíhalo z neoznačeného auta?Mnohokrát děkuji za rychlou odpověď.

Odpověď

Ano, hrozí, ale bylo by možné napadnout získaný důkaz tím, že byl pořízen z neoznačeného vozidla (tedy nikoli policejního). Na to je ale potřeba důkaz. Jesltiže nemáte fotku policejního auta z místa měření, tak to neprokážete.

13.5.2007 11:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist