Může mne policie pokutovat a jakou

Může mne policie pokutovat a jakou má právní oporu v případě,že světla pro denní svícení jsou u nových vozů realizována (např OctaviaII)přeprogramováním řídící jednotky tak,že automaticky se startem a vypnutím motoru se rozsvěcí a zhasínají pouze potkávací světla,nic dalšího nesvítí,funguje pouze světelná houkačka .Rozdíl oproti dodatečně montovaným světlům pro denní svícení ,jejich funkci i umístění, je pak jen a pouze v tom,že jsou využity originální světlomety vozidla a ne speciální přídavné světlomety s daným číslem homologace(zatím má homologaci pro tyto přídavná světla pouze Hella!?-no comment) Je to tak že z hlediska současné právní úpravy nemohou být využity světlomety vozidla?Jaké mám možnosti a vyhlídky když mne za toto bude chtít policista pokutovat?

Odpověď

V dané věci platí následující: Buď se jedná o schválené zařízení anebo ne. Pokud je schválené a použité v souladu s ust. §32 odst. zákona č. 361/2000 Sb., pokutovat Vás nikdo nemůže. Pokud schválené není, je mi líto.

23.1.2007 8:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist