Musí se cyklista řídit tramvajovým návěstidlem?

Zdravím, v ČB dělají další zajímavé pokusy na lidech. Článek o tom je zde: http://goo.gl/GJITe1 – Mě zajímá jedna věc: skutečně se musí cyklista řídit tramvajovým návěstidlem? Nemyslím „měl by ve vlastním zájmu“, zajímá mě, jestli skutečně nějaký paragraf ukládá cyklistovi povinnost řídit se bílými tečkami jen proto, že jede ve „vlastním“ pruhu, který se někdo shodou okolností rozhodl řídit právě takto (já osobně pochyboval už i o tom, že by se tím musel řídit i řidič autobusu, když jsou to tramvajová návěstidla, byl jsem nanejvýš ochoten připustit, že se tím má řídit řidič trolejbusu coby drážního vozidla). Děkuji.

Odpověď

Je-li ten pruh pro něj vyhrazen a vede po tramvajovém pásu, tak ano.

§ 14 zákona č. 361/2000 Sb.

(4) Je-li provoz ve vyhrazeném jízdním pruhu vyznačeném na tramvajovém pásu řízen světelnými signály pro tramvaje, řídí se řidič vozidla jedoucí v tomto jízdním pruhu těmito světelnými signály.

30.10.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist