Můj otec je řidič z povolání

Dobrý den, můj otec je řidič z povolání a před pár dny měl vážnou autonehodu, která byla způsobena špatným stavem vozidla – selhalo mu řízení, z auta se pravděpodobně urval čep, a díky tomu bylo neovladatelné (prozatím čekáme na přesný posudek soudního znalce). Naboural čelně do opěrné zdi u rychlostní komunikace. Otec je po operaci krční páteře, jeden obratel mu museli nahradit titanovým, bude mít zřejmě trvalé následky. Jeho zaměstnavatel není solidní a snaží se z toho všemožně vykroutit, požaduje po něm, aby podepsal prohlášení, že se nevěnoval řízení a že vinu bere na sebe. To otec samozřejmě odmítá. Chci se Vás zeptat, co všechno musí zaměstnavatel poškozenému uhradit, jaké jsou povinnosti poškozeného a jak máme v této věci postupovat. Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

V rámci náhrady škody má nárok na standardní plejádu kompenzací - škody na zdraví (tj. bolestné + dlouhodobé následky), náklady léčení, rozdíl na výdělku, věcnou škodu (mobil, oblečení apod.) atd. Pokud to vypadá na spor se zaměstnavatelem, doporučuji se nechat zastoupit advokátem.

7.4.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist