Mohl bych se prosim vás zeptat:

Dobrý den. Mohl bych se prosim Vás zeptat: 1.) Kolik bodů a jaká pokuta mi hrozí v případě, že jsem stál v ulici kde je zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy? 2.) Jaký je přesný význam "mimo dopravní obsluhy", jelikož tato ulice vede přímo za mým bytem a mnohdy se jinde zaparkovat ani nedá. 3.) Všiml jsem si této zkutečnosti až po čtyřech dnech a nestihl jsem tedy v  uvedeném termínu podat vysvětlení na policii ČR. I.) Nebylo by lepší dělat jako že o žádném papírku ktérý mi dali za stěrač ani nevím? II.) Nebo se mam radši co nejdřív dostavit na pilicii ČR?Moc Vám děkuji za rady a přeji hezký den.

Odpověď

1) 1 bod a pokuta až 2 500 Kč.2)  Dopravní obsluha:Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".3) Papírek za stěrač stejně nesplňuje náležitosti předvolání k zahájení řízení, vyčkejte proto doručení předvolání do vlastních rukou.

1.10.2006 1:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist