Městská policie a pravomoc zastavovat řidiče

Dobrý den, jsem si vědom, že tenhle dotaz bude budit dojem, že chci páchat zlo, ale co už. Kdesi jsem zaznamenal informaci, že řidič není povinen uposlechnout výzev strážníka (městského policajta) k zastavení vozidla. Klíčový dotaz: je to pravda, nebo ne? V praxi vidím, že řidiči často zastavují, tak si nejsem jist. Doplňková otázka v případě, že strážník zastavit řidiče pravomoc nemá: Situace: jedu v pěší zóně proti pravidlům (tzn. skutečně tam nesmím, nemám výjimky apod.) a chce mě zastavit (za účelem pokutování, jakým taky jiným 😉 měšťák. To mu jako mohu zamávat a jet dál? Co může on následně dělat? Má nějakou pravomoc mě zastavit (kromě toho, že mi svým tělem zatarasí cestu, takže bych jeho poražením spáchal značně závažnější prohřešek než je jízda v pěší zóně), nebo mezi jeho legální možnosti patří de facto jen žádost PČR o pomoc? A když už mu zastavím, tak jsem stručně řečeno prohrál? Děkuji.

Odpověď

Ne, to není pravda. Strážník ve stejnokroji je oprávněn zastavovat vozidla, takže mu musíte zastavit úplně stejně jako policistovi a s úplně stejnými důsledky, když nezastavíte.

26.8.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist