Měla jsem autonehodu.odbočovala jsem vlevo na

Dobrý den,měla jsem autonehodu.Odbočovala jsem vlevo na místo ležící mimo vozovku.Dala jsem blinkr,proti nejel nikdo, na mnou jel kamion, který když zjistil,že blikám vlevo a najíždím ke středové čáře začal blikat vpravo a zastavil,já jsem se podívala do zpětného i bočního zrcátka,toto jsem viděla,jiné auto v tento moment na vozovce nebylo a já začla odbočovat v momentě kdy jsem byla autem pootočena již vlevo došlo k nárazu.Naboural do mne Ford transit,který předjížděl kamion a před ním jelo ještě osobní auto,které objelo stojící kamion zleva a mne odbočující vlevo zprava.Místo na projetí tedy bylo,přesto řidič transitu narazil do nás.Popis nehody jsme na vypověděli do protokolu.Policie však do protokolu uvedla,že transit předjížděl mne a já jsem mu tam vjela.Svědecká výpověď řidiče,kamionu,který celou nehodu sledoval z kabiny a v policejním autě vypovídal, nebyla policií vůbec přiložena ke správnímu řízení.Policie mi tvrdila, že nemám žádnou šanci na nevinu, neboť jsem odbočovala vlevo a při odbočování vlevo na místo ležící mimo komunikaci je vinen vždy odbočující řidič.Je toto opravdu pravda?Vždyť já jsem neohrozila řidiče jedoucího bezprostředně za mnou,i druhé auto projelo,transit byl pro mne až třetí auto za mnou a při pohledu do zrcátka tam opravdu nebyl.Mám nějakou šanci v případě podání odporu proti správnímu rozhodnutí?Při nehodě nebyl nikdo zraněn,pouze škoda na vozidlech je velká,neboť transit je rychle.

Odpověď

Policie nemá pravdu. Samozřejmě při odbočování nesmí řidič ohrozit řidiče jedoucí za ním, nicméně v okamžiku, kdy jste stála a blikala doleva, připravená odbočit, Vás řidič Transitu nesměl předjet. V dané věci doporučuji si vzít advokáta a nechat zpracovat znalecký posudek.

5.2.2006 9:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist