Měl bych tento dotaz:existuje bytový dům,

Dobrý den, měl bych tento dotaz:Existuje bytový dům, kde všechny byty (obecně zákon je pojmenovává jako jednotky) mají nějakého svého majitele (vlastníka ). O společné prostory domu se pak stará tzv. společenství vlastníků jednotek. To zastupuje navenek výbor tohoto společnství. A nyní si představme situaci, že někdo (ať nějaký ten vlastník bytu nebo úplně cizí člověk) zaparkuje svoje vozidlo ve společné garáži tohoto domu na ploše, která představuje společné prostory tohoto domu. Čili prostory, o které se stará to společnství, potažmo výbor. Čili se jedná o neoprávněné obsazení společ. prostor domunavíc může být kombinované s omezením přístupu oprávněných vlastníků na svoje garáž. stání. s omezením přístupových a únik. cest ap.Může to společenství potažmo výbor provést odtah toho vozidla? Na základě jaké právní normy?Pokud ano, tak zřejmě prostřednictvím nějaké soukromé odtahové firmy (obecní policie do toho určitě nepůjde, nebo ano?).Pokud ano, na čí náklady?Pokud by odtah možný nebyl, jak tuto situaci jinak řešit? (Kromě vypuštění kol ap. … 🙂 )

Odpověď

A je to na pozemní komunikaci? Pokud ne, tak na základě §6 občanského zákoníku přímo prostřednictvím odtahovky. To vše na náklady vlastníka vozidla.Pokud zatím nebylo rozhodnuto o přestupku, žádné body nikde nemáte. Nyní o tom vyjde článek.

18.6.2007 9:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist