Měl bych na vás dotaz. koupil

Dobrý den, měl bych na vás dotaz. Koupil jsem vozidlo bez TP a SPZ (RZ) na náhradní díly. V kupní smlouvě mám vysloveně napsáno, že vozidlo je prodáváno bez TP a SPZ a že je prodáváno na náhradní díly i když vozidlo TP má. Smlouvu jsem chtěl proto, aby mně někdo neobvinil, že jsem vozidlo odcizil. Doklady si ponechal majitel, od kterého jsem vozidlo koupil. Říkal jsem mu, že vozidlo je potřeba vyřadit s evidence, ale odpověděl mi, že to už je jeho starost ( mohl si chtít nechat doklady na přestavbu, protože vozidlo bylo provozu neschopné ). Velký TP byl v polopřevodu na jeho jméno. V případě, že tak neučiní, na kom zůstává povinost hradit pojištění? Jde mi o to, že pokud by ho ČKP kontaktovala a on jí ukázal smlouvu že mi vozidlo prodal bez TP a SPZ na náhradní díly, jestli se tím zbavil povinosti poviné ručení platit?

Odpověď

Povinnost hradit pojistné má vlastník, tj. Vy. Pokud jej ČKP bude "nahánět", tak se zprostí svých povinností, pokud ukáže kupní smlouvu s Vámi. Být Vámi tak auto buď pojistím anebo zajistím jeho výmaz z registru.

27.3.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist