Materiální aspekt

Dobrý den,

doporučil by jste ještě v dnešní době používat materiální aspekt? Respektive, použil by jste ho Vy sám kdyby jste byl obviněn z přestupku, který nikoho neohrožoval ani neomezoval? Nedávno jsem četl Vaši odpověď na dotaz čtenáře, který zde psal, že dostal pokutu za to že stojí na místě vyhrazeném pro svoje vlastní vozidlo jiným vozem, a přitom jste se o tom vůbec nezmínil. Přičemž zrovna tady by to mělo jít použít úplně v pohodě. Nenapadá mě jediný důvod čím onen řidič někomu něco špatného způsobil. Teda kromě striktně-formálního dodržení pravidel, které podle NSS samo o sobě nestačí. Naopak ušetřil tím jedno jiné veřejné místo pro někoho kdo přijede později, což je přinejmenším dost ohleduplné. Nebo na čem by případné žaloba k soudu, v případně neúspěšného správního řízení, neměla uspět? Díky za odpověď.

Odpověď

Praxe bohužel ukázala, že na ten argument nikdo neslyší, a to ani Nejvyšší správní soud, takže já bych použil jen jako zdržovací taktiku a nástroj na „vyrobení“ procesní chyby na straně úřadu a tedy možnosti se úspěšně odvolat.

16.9.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist