Manželka jela jako spolujezdec s dcerou

Manželka jela jako spolujezdec s dcerou v jejím autě do sběrného dvora v Odolene Vodě vyhodit starý vysavač. Sběrný dvůr se nachází v areálu XY, cesty uvnitř areálu nejsou údajně veřejná komunikace. Před sběrný dvůr dorazily v cca 17:50, těsně před uzavřením, bylo to v listopadu a tedy už skoro tma. Dcera zaparkovala před vlastním vjezdem do SD, zapnula výstražné blinkry a parkovačky. Manželka chtěla vystoupit, když v tom přijel další automobil a do jejích otevíraných, či spíše přivřených dveří najel. Nevím proč jel vpravo od auta dcery, kde mezi jejím autem a plotem bylo dost málo místa (policie naměřila boční odstup mezi auty 38 cm) a navíc by těžko zatočil do vrat SD. Jel dost rychle (asi taky stíhal zavírací dobu), poněvadž i při brždění auto dcery trochu předjel. Zleva bylo víc místa a je to přirozenější směr ke vjezdu do SD. Protože se holky s druhým řidičem nemohly dohodnout, kdo je viníkem nehod, zavolali policii. Ta to vyšetřila, udělala jakýsi zápis, se kterým je neseznámila, ani nedala nic podepsat a označila viníkem manželku s tím, že se měla podívat do bočního zpětného zrcátka (?) a uložili jí pokutu 1000 Kč. Holky s tímto závěrem nesouhlasily a tak to policie předala ke správnímu řízení. Tak a teď otázka: Kdo vlastně může za nehodu.

Odpověď

Obávám se, že to bude na manželku. Při otevírání dveří se vystupující osoba skutečně musí přesvědčit, jestli tak bezpečně může učinit. I když tam to druhé auto "asi nemělo co dělat", jako obhajoba to stačit nebude.

23.2.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist