Mám vozidlo označené značkou pro přepravu

mám vozidlo označené značkou pro přepravu osob zdravotně postižených(ZTP) a byl jsem ne odboru dopravy informován, že označení vozidla nahrazuje dálniční známku. Toto jsem v zákoně o provozu nikde nenalezl. Je tato informace správná?

Odpověď

§22 odst. 1, písm. e) zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích:" Placení poplatku nepodléhá užití dálnice, rychlostní silnice a jejich úseků motorovými vozidly používanými k dopravě těžce zdravotně postižených občanů, kterým byly podle zvláštního právního předpisu přiznány výhody II. stupně, s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou, nebo III. stupně, pokud držitelem motorového vozidla je postižená osoba sama nebo osoba jí blízká; za stejných podmínek platí osvobození i pro motorová vozidla užívaná k přepravě nezaopatřených dětí, které jsou léčeny pro onemocnění zhoubným nádorem nebo hemoblastosou, pokud rodiče nebo jim naroveň postavené osoby pobírají příspěvek na provoz motorového vozidla podle zvláštního právního předpisu."

6.2.2006 10:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist