Mám tento dotaz na pravidelné lékařské

Dobrý den, mám tento dotaz na pravidelné lékařské prohlídky dle ust. §87 silničního zákona:Pravidelným lékařským prohlídkám je povinen se podrobovat:- řidič, který řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení motorového vozidla druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě,Řidič profesionál má řízení vozidla sjednané v pracovní smlouvě jako hlavní činnost. Řidič referent má tuto činost vymezenou v dodatku k pracovní smlouvě, ale jeho hlavní činností není řízení služebního vozidla. Jedná se tedy o druh práce? Vztahuje se tedy toto ustanovení na řidiče referenta, který nevykonává funkci řidiče jako hlavní činnost? Děkuji.

Odpověď

Druh výkonu práce je obligatorní součástí pracovní smlouvy. Jestliže tedy řidič má v pracovní smlouvě uvedeno, že je řidič, pak se na něj toto ustanovení vztahuje. Pokud má řidič uvedeno, že je kuchař, referent, právník, truhlář, pak se na něj toto ustanovení nevztahuje, i když vozidlo v rámci své činnosti používá např. z důvodu pracovních cest.

15.3.2006 8:09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist