Mám od zaměstnavatele k dispozici služební

Dobrý den, mám od zaměstnavatele k dispozici služební vůz který mohu používat i pro soukromé cesty a jsem oprávněn ho svěřit i rodinným přílušníkům a blízkým osobám. Zaměstnavatel (s.r.o.) obdržel od MP Praha výzvu aby se dostavil v určený den „k podání vysvětlení a k sepsání zápisu o podání vysvětlení“ podle par.11/1 zákona č.553/1991 Sb. Důvodem je údajně rychlost 70 km/h na 60 km/h předepsané max.rychlosti na jižní spojce. Zaměstnavatel na tyto výzvy nijak nereaguje a pouze předá výzvu interní poštou zaměstnanci. Jelikož jsem nebyl předvolán osobně tak se nikam dostavovat nechci. Hrozí zaměstnavateli nějaká sankce – např. pokuta nebo předvedení? Pokud ano tak by tu sankci pak firma vymáhala po mě. Jak předvede MP firmu na služebnu? Poradíte jak nejlépe postupovat této věci? Já bych se tam dostavil až dostanu písemnou výzvu a pak podle předložených důkazů bych odmítl vypovídat. V knize jízd při soukromé cestě není evidováno kdo auto řídil. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Když přijde firmě výzva, musí ji vyhovět. Když to neudělá, hrozí ji pořádková pokuta. Správně by měla odpovědět, kdo má auto svěřené a MP pak budete kontaktovat Vás.

4.2.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist