Mám na vás několik dotazů ohledně

Dobrý den.Mám na Vás několik dotazů ohledně provozu jízdní soupravy.Vlastním VW T5 Multivan s max. celkovou hmotností 3000kg.Za tímto vozem hodlám tahat obytný přívěs s max. celkovou hmotností 1600kg.Stačí na tuto jízdní soupravu řidičské oprávnění B+E ,nebo je třeba C+E? Vzhledem k možnosti odpočtu DPH je auto i vlek napsán na firmu. Je nutné i použití tachografu? A jak je to s provozem o víkendech a během letních měsíců? Děkuji za odpověď.

Odpověď

1) Skupina ŘP postačí B+E 2) Použití tachografu je nutné za následujících podmínek: Vozidla kategorie M a N, u nichž největší povolená hmotnost vozidla včetně případně připojitelného přívěsu nebo návěsu přesáhne 3,50 t musí být vybavena tachografem nebo elektronickým kontrolním záznamovým zařízením s registrací pracovní činnosti řidiče, homologovaným podle nařízení Rady EHS č. 3821/85. 3) Vzhledem k tomu, že Vaše vozidlo nemá maximální přípustnou hmotnost vyšší než 3500 kg, Vámi popsaná omezení se na Vás nevztahují.

8.2.2006 9:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist