Mám dotaz ohledně mě způsobené škody.

Dobrý den.Mám dotaz ohledně mě způsobené škody. Dne 24.11.08 do mého auta vrazila na přechodu řidička jiného vozu. Protože škoda nebyla veliká, policii sme nevolali a dohodli se, že věc předáme rovnou pojišťovně. Na pojišťovnu jsem šel věc vyřídit sám a po prozkoumání jejich odborníkem mi byla přiznána náhrada škody v určité výši. Peníze mi byli vyplaceny a pojišťovna mě ujistila, že určeného viníka o všem budou informovat. Dne 24.1.2009 mi přišlo oznámení o ukončení šetření. Tím sem věc považoval za vyřízenou. Bohužel ale, mi dne 28.6.2009 přišel domů dopis, ve kterém se píše, že na vyplacenou částku nemám nárok, z důvodu nedostatečného prokázání mého nároku. Po mém požádání o znovuprošetření mi přišel dopis s tím, že viník nesouhlasí s jeho zaviněním. Kontaktoval jsem tedy viníka, ale ten tvrdí, že ho nikdo nekontaktoval a s pojišťovnou, že vůbec nemluvil.Pojišťovna po mě chce vyplacenou částku vrátit do 24.7.2009. A tak se chci zeptat, zda-li na to má vůbec právo, když už mi dříve přišel dopis o ukončení? Popřípadě, jaké mám možnosti, nebo jak se bránit.Zdá se mi divné, jak po 5-ti měsících přišli zrovna na mojí kauzu, když jich mají určitě tisíce od té doby…Děkuji mnohokrát.

Odpověď

No, hodně záleží na tom, co říkají předložené dokumenty. Máte od viníka podepsáno, že to zavinil? Pokud ne, mohl to po nějaké době rozporovat a pojišťovna to teď chce zpátky. Vemte ty doklady k nejbližšímu advokátovi.

21.7.2009 9:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist