Mám dotaz.mého syna na malém motocyklu,zastavila

Dobrý den pane doktore. Mám dotaz.Mého syna na malém motocyklu,zastavila hlídka PČR,a při kontrole bylo zjištěno,že zelená karta je stará.Hned mi volal a já začal zjišťovat proč nemá novou.Jen odbočím-sepsali s ním přestupek,kde údajně nebylo nic napsáno,řekli mu,že z toho nic nebude,a že to musí podepsat.Nyní mi na magistrátu bylo sděleno,že v zápisu je,že syn žádnou zel.kartu při kontrole nepředložil,což již je přestupek(viz §16,zák.168/1999Sb)za cca 3000Kč!A teď to hlavní.Po zavolání na linku ČSOB,mi bylo řečeno,že jsem neplatil,a proto byla pojistka zrušena.Po delším dohadování jsem zjistil,že pojišťovna posílala složenku a oznámení na moji původní adresu,přestože ve smlouvě je udaná koresp.adresa,ale oni ji v systému nemají zanesenou,a ta se jim tedy vracela nedoručená.Následně pojistku pro neplacení zrušili.Myslím,že došlo k porušení §12,odst.1e.zák.168/1999Sb. a pojistka neměla být zrušena.Navíc tam bylo i moje tel.č. a nikdo se ani nenamáhal zavolat.Omlouvali se,že neví jak je to možné a doporučili mi tedy ihned uzavřít novou(což jsem udělal),protože stará poj.prý nejde reaktivovat,doplatit dlužnou částku na číslo staré poj.(cca 200Kč)a při případných problémech s ČKP uvést toto zdůvodnění a ukázat smlouvu,což by mělo stačit.Magistrát ale po mě chce potvrzení od ČSOB,že vozidlo bylo pojištěno(jinak vyhrožuje pokutou dle §16,odst.1a),což mi na pobočce odmítli a popřeli vše,co mi bylo řečeno na jejich tel.lince.Můžete mi poradit jaké další kroky mám podniknout?Děkuji.

Odpověď

Tohle nelze jednoznačně posoudit bez možnosti se seznámit s celou dokumentací. Doporučuji vzít jednotlivé dokumenty a zajít s nimi za nejbližším advokátem.

20.8.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist