Mám dotaz k níže uvedené otázce

Dobrý den,mám dotaz k níže uvedené otázce a odpovědi: "Kdo tedy může povinné školení řidičů vyžadovat ???" Jsme firma, která každoročně organiźuje pro své zaměstnance, kteří řídí firemní osobní automobily školení dle zákona č. 155/2000 Sb., 361/2000 Sb., a č. 247/2000 Sb. Pokud to ze zákona není nutné jsou to zbytečně vynaložené náklady. ****************************************************************"je možné, aby zaměstnavatel vůbec nezařídil tzv. povinné školení řidičů? Je to povinné? Užívám služební vozidlo, aniž bych absolvovala toto školení."iOdpověděl:JUDr. Tomáš Beran, 27. květen 2006, 13:10Povinnost podrobit se zdokonalování odborné způsuilosti mají následující řidiči:§ 48 zákona č. 247/2000 Sb. (1) Zdokonalování odborné způsobilosti řidičů v rozsahu 16 hodin ročně a přezkoušení jednou za tři roky je povinna se zúčastnit osoba, která řídí a) motorové vozidlo vybavené zvláštním výstražným zařízením se zvláštním světelným zařízením modré barvy, b) vozidlo taxislužby, c) nákladní vozidlo, speciální vozidlo a jízdní soupravu, mimo takové jízdní soupravy, jejíž součástí je jako tažné vozidlo zemědělský nebo lesnický traktor, pokud největší povolená hmotnost vozidel nebo jízdní soupravy převyšuje 7 500 kg, d) vozidlo pro přepravu více jak 9 cestujících včetně řidiče.Ostatní nemusí.

Odpověď

A na co přesně se ještě ptáte?

31.8.2006 11:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist