Mám dotaz. asi před rokem jsme

Dobrý den, mám dotaz. Asi před rokem jsme jeli s přítelem po Praze. Stáli jsme na semaforech, ale po rozjezdu, auto, které jelo před námi zabrzdilo a přítel se o něho opřel. Je bez debat, že vina je na straně mého přítele, neboť nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby stihnul zabrzdit. Celá škoda bylo naše rozbité světlo a to druhé auto mělo lehce zkřížený kufr. Nicméně pán trval na příjezdu policie. A teď ten problém, který mě tolik trápí. Já jsem s policií nikdy ani nemluvila, a byla jsem tedy úplně mimo. Nicméně, protože auto bylo psané na mě, policisté řekli, že bude nejlepší napsat, že nehodu jsem způsobila já a bez pokuty, protože příteli by pokutu dali. Takže jsem cosi podepsala a pokutu jsem nedostala, tím bylo vše vyřízené a poškozený ani neuplatnil úhrady škody na pojišťovně. Ale ráda bych věděla, zda, pokud by mě nyní zastavili policisté, by našli v počítači, že jsem měla nehodu a jak dlouho se takové drobné nehody uchovávají v evidenci??? Moc děkuji. Zdravím!!!

Odpověď

V evidenci řidičů se eviduje pouze pokuta nad 2 000 Kč. Jestliže jste tedy pokutu nedostala, přestupek není nikde evidován. Postup policistů byl sice dost nestandardní, nicméně pokud nebyla uložena pokuta, je celá věc vyřízená a skončená bez jakýchkoli dalších následků.

15.1.2006 6:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist