Lze mít body, o kterých nevím?

Dobrý den, váš článek vysvětlující situaci s „body, o kterých řidič neví“, mě inspiroval k jednomu dotazu: Je možné mít na kontě nějaké trestné body, aniž bych o tom věděl? Uvažujme přitom situaci, že mi od zavedení bodového systému nikdo neprokázal spáchání jakéhokoli přestupku, za který by se body udělovaly – nestavěla mě hlídka, nedostal jsem žádný dopis, žádnou pokutu (nanejvýš šlo dvakrát o špatné parkování netrestané body). Přitom je jisté, že jsem někdy formální znak bodovaného přestupku naplnil, ale nikdo to se mnou nikdy neřešil. Je tedy možné dostat body např. za projetí na červenou nebo nepřiměřenou rychlost, které/ou zaznamenala kamera, a nikdo to se mnou nikdy nijak neřešil? Děkuji zdvořile.

Odpověď

Ne, to není možné, protože podkladem pro připsání bodů je VŽDY nějaké rozhodnutí o přestupku. Bez projednání přestupku a tedy vašeho vědomí o takovém projednání to není možné.

18.1.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist