Loni mi chtěla odtahová služba města

Dobrý den, loni mi chtěla odtahová služba města Plzně odtáhnout vozidlo, které stálo ve vnitřním radiusu křižovatky, přičemž ale kolem něj bly možný průjezd dvou vozidel vedle sebe současně oběma směry. Na místo jsem přišel když pracovník odtahovky nasadil asi 2 tzv. botky na odtah. Strážník městské policie to vyřešil domluvou, nicméně odtahová služba ( správa veřejného statku města Plzně) si účtuje 950,- za tento tzv. poloodtah. O částku s kterou jsem nesouhlasil- řekl jsem ať napíší, že nesouhlasím se se mnou teď soudí. Bohužel jsem byl tehdy nepoučen a pod nátlakem jsem podepsal jakýsi dlužní úpis, nicméně jsem dal jasně na jevo a žádal ať uvedou můj nesouhlas. Proti této žalobě jsem podal odpor a argumentoval jsem tím, že pokud by mé vozidlo, které podle mého netvořilo překážku, přesto bylo jako překážka klasifikována, musela by být odtažena i další vozidla okolo mě stojící, což se nestalo. Odtahová služba argumentuje tím, že jednali pouze podle nařízení strážníka městské policie a že není v jejich pravomoci rozhodovat o tom zda vozidlo tvoří překážku a že tedy nemohou rozhodovat o přerušení odtah atp. Lze se proti tomuto hyenismu nějak bránit, pravděpodobně mám ještě vyfoceno, že provoz byl možný. Co můžu dělat? Jak dále argumentovat?

Odpověď

Bez seznámení s tím, co jste přesně podepsal, se to nedá takto posoudit. Je nutné ten dokument vzít a probrat s nejbližším advokátem.

6.6.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist