Legálnost pořízení důkazů soukromou firmou

Vážený pane doktore, rád bych se vás zeptal, jak to je s použitelností důkazů pořízených automatickým měřícím zařízením (radar na měření rychlosti), které má obec v pronájmu od společnosti Czech Radar a.s. ? Co jsem se dočetl, tak radary se pronajímají...

Diskuze

1 komentář

    ja

    Ono je jedno, jestli je to byznys soukromníka, obce nebo státu. Vždy jde o byznys a ne o bezpečnost. Stačí se podívat, kde se rychlost měří. Není to tam, kde je její překročení nebezpečné (třeba u školy), ale tam, kde vyšší rychlost ničemu nevadí (krom zákona), aby bylo co nejvíce pokut.
    Svého času se nejmenovaný magistrát dokonce v novinách chlubil tím, že koupili radar a že předpokládají, že za rok se jim zaplatí na pokutách.
    Když se zaváděla městská policie a byly hlasy proti, obhajovala se tím, že „je třeba ten četník co zná sůj rajón a když se někde ztratí slepice tak hned ví za kým jít“. Kam to dospělo dnes je zřejmé. Nedokáží ani zasjitit noční klid, zato to jsou mistři botiček a měření rychlosti. Ono nejlépe se peníze rýžují ze sllušných lidí, než se hádat s drzými opilci. Mě osobně městská policie nikdy nepokutovala, takže to není zášť, to je skutečný stav věci.
    Pokud by obcím a státu šlo skutečně o bezpečnost, tak si zjistí, že většina nehod je způsobena nevěnování se řízení (telefonování, jídlo pití, čtení novin… za jízdy), ale ono měřit rychlost je snažší. Ale když už měřit rychost, tak by stačilo dotyčného např. na hodinu odstavit, aby příště spěchal pomaleji. Pokuta je vlastně jen povolenka nedodržovat zákon pro ty, co na to mají.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist