Koupil jsem bouraný motocykl 12.2009,

Dobrý den, koupil jsem bouraný motocykl 12.2009, dostal jsem velký TP první týden v lednu 2010. V polovině ledna jsem si zlomil nohu. a marodil jsem 8 měsíců. Přišel dopis za neuhrazené pojistné. Odeslal jsem čestné prohlášení, že s motocyklem jsem nemohl jezdit jelikož byl havarovaný, nemohl jsem udělat přihlášení na technické a po celou dobu stál na soukromém pozemku nepojízdný. Tím pádem jsem neužíval na pozemních komunikacích. Hned jak jsem motocykl opravil, tak jsem ho pojistil. To jsem stihl do dubna 2010. Odeslal jsem toto vše v dopise s lek. zpravou a kupní smlouvou na bouraný motocykl+ čestné prohlášení. Dopis jim nepřišel. Přitom jsem to odesílal v jejich obálce. Volal jsem na jejich linku, že dopis odešlu doporučeně a oni, že né, že mám odeslat obyčejnou poštou. Odeslal jsem dopis podruhé obyčejnou poštou. Opět nedorazil. O všem jsem informoval na lince ČKP. Poté jsem provedl elektronické odeslání dokumentů. Problém je, že každý operátor jejich linky dává jiné iinformace. Jak myslíte, že vše dopadne??

Odpověď

Pokud to posíláte obyčejně, tak to můžete mít jednak těžkou procesní pozici a hlavně je otázka, jestli ty argumenty budou stačit.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pojisteni-odpovednosti-a-ukladani-sankci-ze-strany-ckp/

20.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist