kdo má přednost

Nedávno byl zde dotaz zda lze zastavit v křižovatce při odbočení doleva a byl přidán tento odkaz. https://mapy.cz/#!/zakladni?x=16.5765359&y=49.2600831&z=19&l=0&base=ophoto
Vy jste odpověděl,že:
Ne, pokud křižovatku nemůže projet, tak do ní nesmí ani najet, ledaže by dával při odbočování vlevo přednost protijedoucím, ale ve Vámi popisovaném případě tam žádní takoví být nemohou, protože v protisměru je jednosměrka (nájezd na rychlostní komunikaci).
Četl jsem i komentář kde je napsáno:
To je ustanovení, které se často nedodružuje. Nicméně taktiku z dotazu by šlo obhájit tak, že nejde o jednu křižovatku, protože zákon to nedefinuje přesně.
Ale mě by zajímalo pokud jedno vozidlo chce najíždět na rychlostní komunikaci – přijíždí z kruhového objezdu a druhé s rychlostní komunikace sjíždí a chce na kruhový objezd tak si křižují cestu a kdo v tomto případě dává komu přednost ( předpokládejme,že jsou tam pouze tyto dvě vozidla ).
Lze v tomto případě použít přednost protijedoucích vozidel ? a nebo přednost z prava ? To znamená,že by mělo přednost vozidlo sjiždějící z rychlostní komunikace před vozidlem v odbočovacím pruhu ?

Odpověď

Já bych to bral jako jednu křižovatku, takže standardně přednost podle hlavní – vedlejší.

16.9.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist