Kdo je majitel auta a kdo je za provoz auta zodpovědný.

Dobrý den, v září roku 2015 moje sestra prodala osobní automobil. Byla sepsána kupní smlouva, a plná moc pro nového majitele kvůli přihlášení. Tím to pro mou sestru zdánlivě skončilo. Nicméně 29.4.2016 přišla sestře výzva od správního odboru města České Budějovice, kde je vyzývána k uhrazení finanční částky 200 Kč za špatné parkování a byly přiloženy fotografie. Šly jsme tedy na státní policii, kde nám bylo řečeno že to není pro ně a musíme se obrátit na správní odbor města kvůli pokutě. nicméně my chtěli řešit to že auto se pohybuje po silnicích, není přepsané, a pokuty chodí mé sestře jako majitelce, která je tak stále vedená v registrech páč auto pán nepřepsal. Poté nám bylo zase na tísňové lince státní policie řečeno že se máme obrátit na MP policii a řešit to s ní že ta vystavila pokutu. Tam nám řekli že to řeší správní odbor a oni s tím nemohou nic dělat. Následně jsme si auto našli. Byla přivolána policie která lustrací ověřila že auto patří mojí sestře. nicméně přišel pán který auto koupil ukázal smlouvu a v té chvíli už auto nebylo naše podle policie ale pána. I když v registru vozidel je vedena jako majitelka moje sestra. S autem nemůžeme nic dělat, policie ho nehodlá zajistit, my se bojíme že bude s autem páchána trestná činnost či minimálně přestupky jako už se to stalo. A nikdo ani státní policie ani městská nám neumí pomoci co máme dělat když pán auto nechce přepsat. Obrátíme se na soud, ale do doby než soud rozhodne což může trvat roky je majitelem auta člověk co je zapsán v registru nebo ten kdo má kupní smlouvu? Případně máme nějakou možnost jak auto legálně zajistit aby s ním nebyla páchána trestná činnost? Děkuji za odpověď.

Odpověď

No a jak jste si dohodli v kupní smlouvě zajištění přepisu na nového majitele? Máte tam nějakou smluvní pokutu, když by to porušil?

10.5.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist