Kdo by byl viníkem nehody?

Dobrý den, pane doktore,

jel jsem ve městě po ulici, ve které jsou dva jízdní pruhy v jednom směru jízdy. Já jel v pravém jízdním pruhu. Blížil jsem se ke světelné křižovatce, kterou jsem chtěl projet rovně. Svítila mi zelená, takže jsem pokračoval v jízdě. Když jsem do té křižovatky vjel, tak zprava rovněž vyjelo jiné vozidlo, které odbočilo vpravo – což znamená, že ten řidič musel jet na kulatou červenou, nebot‘ v tom místě jsou pouze kruhové světelné signály bez doplňkové zelené šipky vpravo. Já jsem instinktivně strhl volant vlevo do levého jízdního pruhu – přičemž jsem samozřejmě neměl čas si nejdříve ověřit, jestli v tom levém jízdním pruhu něco nejede – a pokračoval jsem v jízdě – brzdit nebylo nutné.

Pokud by v tom levém jízdním pruhu něco jelo a došlo by ke střetu, kdo by byl, prosím Vás, viníkem nehody? Ten řidič, který jel na červenou, nebo já?

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

Pokud by došlo ke střetu v důsledku vyhýbání se tomu vozidlu, které tam nemělo co dělat, tak by viníkem nehody byl řidič jedoucí na červenou.

27.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist