Jsem majitelem vozu Škoda 105,který nemá

Dobrý den,Jsem majitelem vozu Škoda 105,který nemá zadní sedadla vybavena bezpečnostními pásy.Jak se mám od 1.7.2006 chovat,abych neporušoval zákon.Mám 2 děti 1 rok a 6 let. Mladší musím převážet do věku 3 let v autosedačce,a proto ho převážím v autosedačce připoutané pásem na předním sedadle spolujezdce.ale co to starší ? Můžu ho převážet na zadním sedadle bez připoutání ?Nevím zda z §6 odst 7 tuto možnost nezakazuje ?Děkuji za odpověď

Odpověď

Od 1. 7. 2006 bude platit to, že pokud vozidlo není vybaveno bezpečnostními pásy, tak na tom konkrétním sedadle nesmíte přepravovat dítě mladší tří let a pokud to bude vepředu, tak díte menší než 150 cm. Pokud je dítě starší tří let a budete jej přepravovat vzadu a vozidlo nemá vzadu pásy, tak ho budete moci přepravovat vzadu i bez pásů. Blíže viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

10.5.2006 9:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist