Jízda v jízdních pruzích

Dobrý den,prosím o radu,zákon o provozu na pozemních komunikacích nám říká,na pozemní komunikaci o třech jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič přejíždět z levého jízdního pruhu do středního jízdního pruhu jen tehdy, neohrozí-¬li řidiče přejíždějícího do středního jízdního pruhu z pravého jízdního pruhu; obdobně se postupuje při přejíždění z levých jízdních pruhů do středních jízdních pruhů na pozemní komunikaci o čtyřech a více jízdních pruzích vyznačených na vozovce.
Mě by zajímalo jestli do tohoto pravidla spadá přípojný pruh nekončící (průběžný) a přípojný pruh končící,který je napojen na pruh průběžný u pozemní komunikace,nebo pravidlo je zaměřeno jenom na průběžné pruhy u pozemní komunikace ?
Ještě bych uvedl k tomuto pravidlu příklad,já pojedu na pozemní komunikaci která bude mít tři pruhy z každé strany mimo obec,takže platí pravidlo mimo obec jízda v pravém pruhu,tam se budu nacházet já,budu chtít přejet do prostředního pruhu,rozhodnu se to udělat na poslední chvíli,kdy můj pruh přestane být průběžný,prostřední pruh je stále průběžný a ten levý je též průběžný a v tom levém se nachází auto které chce též do prostředního pruhu které se rozhodne ve stejný čas odbočit do toho prostředního co chi já,ale jak už jsem se zmínil v textu ten můj konči,i-kdyby došlo k havarií kdo bude viníkem ?Předem děkují za odpověď a váš čas.

Odpověď

A měl byste fotku takového místa pro lepší ilustraci?
10.3.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist