Ještě jednou dotaz s odkazem na

Dobrý den, ještě jednou dotaz s odkazem na foto místa:foto zde: http://st6.rajce.net/situace_k_dotazu řeším následující problém s dopravním značením. Jsme vlastníky pozemku – dvora s garážemi a prodejnou, který ústí vjezdem mezi obytnými domy přes chodník na silnici s obousměrným provozem. Při stavebních úpravách silnice před cca třemi lety zde došlo na vybudování zvýšeného přejížditelného oddělovacího pruhu a k oddělení obou směrů provozu podélnou souvislou čarou(resp. dvěma souvislými čarami po obou stranách zvýšeného pruhu) Byli jsme několikanásobně ujišťováni, že lze toto středové dělení při zajíždění do dvora přejíždět, neboť se prý jedná o „odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci“. Problémem je, že jak zákazníci obchodu, obyvatelé domu i uživatelé garáží jsou policií napomínáni nyní i pokutováni za odbočování přes podélnou souvislou čáru (podle některých prý dokonce přes dvojitou, přestože obě čáry jsou od sebe vzdáleny cca 50 cm a je mezi nimi zvýšený pás dlažebních kostek). Lze podle Vás takto odbočovat, nebo je potřeba se stavebním úřadem a dalšími orgány řešit změnu našeho cca tři roky starého stanoviska ke stavebnímu povolení stavby – úpravy komunikace, které jsme tehdy jako vlastníci sousedních nemovitostí po výše uvedeném ujištění projektanta a dalších vydali jako „bez připomínek“ ? Děkuji velmi za odpověď. Stanislav Šesták

Odpověď

Zobrazené dopravní značení nelze považovat za dvojitou plnou čáru, takže platí pravidla pro přejíždění jednoduché plné čáry a ta jsou následující:

"...značku č. V 1a je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to  není  nutné  k  objíždění,  odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci  nebo  vjíždění  na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní  komunikaci..."

Souhlasím tedy s názorem, že v daném místě se jedná o odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci a plnou čáru proto přejíždět při odbočování lze, tedy jak při vjíždění, tak při vyjíždění.

1.4.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist