Jen reakce na vaši odpověď na

Pane doktore,jen reakce na Vaši odpověď na dotaz Tomáše ze dne 4. února 2010. Vozidlo lze vyřadit z registru a ponechat si jej. Pouze se podepisuje prohlášení s určením k čemu bude vozidlo využito (když byla tato změna schvalována, medii proběhlo vykonstruované použití takového vozu coby kurníku). Mám za to, že omezujícím je pouze fakt, že toto vyřazené číslo karoserie a motoru se již nesmí objevit na silnici, nicméně jako zdroj náhradních dílů je dané vozidlo možno použít.

Odpověď

S tím bych zcela nesouhlasil. Vím, co máte na mysli. Že prohlásíte, že zanikl účel, ke kterému bylo vozidlo určeno (teď z něj mám kurník), což může být důvodem pro trvalé vyřazení vozidla, ale jak budete prokazovat ten zánik účelu, což je povinnost dle §13 odst. 2 zákona č. 56/2001 Sb.? Jen prohlášením, že z něj máte kurník? Podle mne takový postup obchází zákon o odpadech a úřady mohou chtít víc prokazování, že účel skutečně zanikl.

9.2.2010 8:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist