Jelikož jste zde již několikrát radil,

Dobrý den,jelikož jste zde již několikrát radil, že pokud chce někdo vyřadit auto z provozu a je veden pouze v mezipřevodu,tak jej musí dopřihlásit a pokud ne, tak to vyřazení může udělat jen bývalý majitel.Moje zkušenost na DI je taková:prodal jsem auto,odhlásil na nového majitele,ten auto nedopřihlásil,nyní jsem chtěl odhlášku zrušit a auto vyřadit.Bylo mi řečeno, že vlastník vozidla je již ten kdo je v mezipřevodu, jelikož je to více než půl roku v mezipřevodu a tím se stává majitelem a já již nemohu toto auto vyřadit.Další věc je, že jde auto dopřihlásit i bez stk,bez evidenčky a bez pov.ručení ale s dokladem o ekolikvidaci-v tomto případě DI uděluje sankci 4 až 30.000,-kč!-toto platí od 4.12.2008. Osobně nechápu za co,ale je to tak.Co na to říkáte?Díky S pozdravem JM.

Odpověď

To jen dokazuje, že praxe na jednotlivých registrech je nejen různá, ale často i zcela svéhlavá. Argumenty jako že ten, kdo je v mezipřevodu déle než 6 měsíců napsán jako kupující je de facto vlastník, jsou ukázkou takového svéhlavého přístupu. Fakt, že někde připouští dopřihlášení bez evidenčky a TK rovněž tak. Co na to říct, dělají si to po svém.

20.1.2009 9:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist