Jel jsem na svém motocyklu po

Jel jsem na svém motocyklu po veřejné komunikaci předpisovou rychlostí. V zatáčce mi vyjelo auto do protisměru a já to musel pustit rovně do pole. Nic vážného se mi nestalo, motorka celkem ok, ale plasty jsou na hadry (škoda cca 60-70 tis). Značku ani typ auta jsem si nestačil v tom fofru poznamenat, stejně jako nikdo ze svědků nehody. Policie byla přivolána a sepsala protokol. Ke správnímu řízení to teprve spěje.I kdyby se nakrásně viník nehody přihlásil, bude mi to co platné, když na motorce jsem měl o tři týdny propadlou technickou? (čekal jsem na nové gumy, v pátek jsem přezul ale technickou jsem už nestihl a v neděli jsem z toho udělal hromadu trsátek)Jde mi o to, jestli případně pojišťovna viníka bude plnit a zda mohu být nějak trestán za to, že vozidlo mělo propadlou STK, přestože jinak bylo v perfektním stavu (přes zimu absolvovala motorka kompletní servis kromě zmíněných pneu, které byly montovány před pár dny, nemá žádné nelegální ani nehomologované úpravy a značka byla zcela čistá a neohnutá, umístněna na homologovaném držáku zcela viditelně).Děkuji za odpověď.

Odpověď

Propadlá technická, pokud neměla vliv na nehodu, nebude zohledněna při určování viny na nehodě. Plnit Vám proto bude standardně. Pokutu dostat za to můžete, ale rozhodování o vině za nehodu a náhradu škody to neovlivní.

30.5.2007 10:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist