Jedná se o bránění předjíždění?

Řidič předjížděného vozidla nesmí zvyšovat rychlost jízdy ani jinak bránit
předjíždění. Nojo, ale představte si situaci, že přes obec jedete přesně 50km/h a za vámi je kolona vozidel. První z nich nevydrží s nervy a začne vás předjíždět již na konci obce. Měl byste tedy pokračovat rychlostí 50km/h, dokud vás nepředjede. Jenže to vás začne předjíždět další a další a pojedete pořád 50km/h. Můj názor je takový, že řidič, který mě předjíždí musí počítat s tím, že jakmile skončí omezení, začnu plynule zrychlovat. Nebo opravdu musím počkat až mě všichni předjedou a pak teprv mohu zrychlit?

Odpověď

Obávám se, že takový názor není plně v souladu s pravidly silničního provozu a nemusel byste si ho obhájit. Rozumím tomu, co říkáte a chápu logiku toho, co uvádíte, ale pravidla silničního provozu to nerozlišují. Takových situací může být mnoho a i když je od Vás logické v danou chvíli zrychlit na povolený limit, tak to ale přebíjí zákaz bránit předjíždění zrychlováním.

1.7.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist