Jeden ze zaměstnanců byl v našem

Dobrý den,jeden ze zaměstnanců byl v našem služebním autě velmi pravděpodobně změřen radarem v ulici V Holešovičkách směrem do centra, kde je momentálně povolená rychlost naprosto nesmyslně snížena ze 70 km/h na 30 km/h. I v popisu částečné uzavírky daného místa uvádí Magistrát hl.m. Prahy, že je zachována jízda ve 2 jízdních pruzích (nezúžených). Nikdo v daném místě nemá šanci dodržet stanovenou rychlost 30 km/h, i kdyby chtěl, neboť všichni jedou minimálně 60 km/h. Chtěli bychom zaměstnance uchránit před dle našeho názoru naprosto zbytečným odečtem bodů (nedej Bože zákazem činnosti). Je nějaká možnost?Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Jen velmi těžko. Dalo by se toliko argumentovat tím, že nebyla ohrožena bezpečnost a plynulost silničního provozu a tudíž se nejedná o přestupek, ale pro účely propracovanější argumentace je nezbytně nutné zainteresování advokáta do celé věci.

4.9.2006 9:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist