Jeden náš zaměstnanec naboural vozidlo jiného

Jeden náš zaměstnanec naboural vozidlo jiného zaměstnance na podnikovém parkovišti. Oplocené parkoviště se závorou-neveřejná pozemní komunikace. Viník neměl zaplacené povinné ručení. Před měsícem jste na tento dotaz odpovídal, že by Kancelář Pojistitelů škodu měla uhradit. Dneska nám ale zaměstnanec přinesl dopis, kde úhradu škody odmítají s odůvodněním, že podle S 24 odst.2 písm b)je nezbytně nutné, aby ke vzniku škody došlo na veřejné komunikaci. 1) Znamená to tedy, že povinné ručení neplatí na například oplocených parkovištích se závorou před obchodem? Pokud na neveřejném parkovišti (komunikaci) nabourám BMW, tak mi moje povinné ručení neplatí a za škodu musím platit já? 2) Nebo je možné jiný rozsah povinného ručení a plnění z Garančního fondu kanceláře pojistitelů?

Odpověď

ad 1) Ten odkaz, který ČKP uvedla, ale s daným problémem nesouvisí. Není v něm žádné omezení na to, že k nehodě musí dojít na pozemní komunikaci.

ad 2) Ten rozsah je zásadně stejný (s pár drobnými odchylkami).

24.3.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist