Je možné aby v případě správního

Dobrý den, je možné aby v případě správního řízení týkajícího se dopravního přestupku úřad doručoval pomocí poštovní služby, i když má účastník řízení a následně adresát příkazu o uložení pokuty datovou schránku podnikající fyzické osoby a aby takový příkaz pak vydával za exekuční titul se všemi důsledky z něj vyplývajícími? Jde mi o to, zda existuje v takovém případě rozdíl mezi datovou schránkou fyzické osoby a fyzické podnikající osoby, když pro oba typy datových schránek platí stejné podmínky při registraci (jako nacionále, datum narození atp., u PFO rozšířené o IČO a místo podnikání), tak i co se týče přístupu do ní (oprávněná osoba a pověřená osoba). Může se správní orgán „vymlouvat“, že nedoručoval písemnosti pomocí datové schránky ale použil fikci doručení, protože má adresát jen schránku PFO, nikoliv FO, přestože měl k tomu dost indicií – správní řízení se týkalo přestupku spáchaného FO v autě registrovaném na PFO, a adresát je jedinou osobou toho příjmení v daném městě, která má zřízenu datovou schránku (i když jako PFO) a navíc exekutor následně bez problému do datové schránky PFO doručoval?

Odpověď

Osobně jsem se setkal s tím, že mi odmítli doručovat na schránku FOP s tím, že se nejedná o věc související s podnikáním. Pokud vím, tak na to judikatura ještě není. Raději jsem si tedy zřídil schránku i jen jako FO.

27.1.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist