Je dopravním přestupkem stání resp.parkování na

Je dopravním přestupkem stání resp.parkování na místě, kde je to zakázáno dopravní značkou „zákaz zastavení s dodat.tabulkou pondělí a čtvrtek od 8-16 hod.“ ? , a to i v případě kdy údajný pachatel dopr.přestupku zastavil o den dříve ve středu a parkoval až do 3-tího dne tedy do pátku? V dopravních předpisech jsem nenašel jiný popis dopravní značky „zákaz zastavení“ než, že se jedná o zákaz zastavení. Jelikož se domnívám, že v takovém případě nelze prokázat stojícím vozidlům v době platnosti zákazu kdy tam zastavili, měl by být přesný výklad dopravní značky „zákaz zastavení“ = zákaz zastavení,stání a parkování.Pokud zhora uvedený příklad je dopravním přestupkem, pak se domnívám, že jde o neodůvodněnou šikanu řidičů, kteří v uvedeném místě bydlí a musí tak i v delší nepřítomnosti v místě bydliště či při nemoci 2x týdně neustále přeparkovávat.Není to porušování osobních práv a svobod?

Odpověď

Pokud by se jednalo o případ, kdy je dopravní značka umístěna na vozovku až poté, co řidič vozidlo zaparkoval a nebylo-li by mu prokázáno, že o umístění značky věděl, pak by se o přestupek jednat nemohlo. Pokud však řidič ví, že v určité době nebude moci v daném místě stát, tak musí vozidlo 2x týdně přeparkovat.

21.5.2006 6:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist