Jak je to s předjíždním na

Jak je to s předjíždním na křižovatkách? Můj známý měl nehodu. Předjížděl v křižovatce a to auto co předjížděl odbočovalo do toho místa a narazilo z boku do něj. Pak mi říkal, že prý za tu nehodu můžou oba. V křižovatce se smí předjíždět. Dopadlo to prý tak, že on musí předjíždět aby neohrozil ostatní učastníky sil. provozu a ona musí odbočit ,ale přitom nesmí ohrozit ostatní účastníky. Jak to tedy dooprady je. Myslim si ,že mi neříka pravdu.

Odpověď

Obecně je předjíždění v křižovatce zakázáno s výjimkou, kdy: - řidič jede po hlavní pozemní komunikaci, nebo jde-li o předjíždění vpravo (tj. jedná se předjíždění vozidla, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy) - na křižovatce s řízeným provozem se smí předjíždět jen při světelném signálu nebo pokynu "Volno". Pokud vozidlo, které se chystá odbočovat, již odbočuje (tj. už provádní samotné odbočování), tak do něho samozřejmě předjíždějící vozidlo nesmí narazit. Pokud však odbočující vozidlo narazilo do boku předjíždějícího vozidla, pak bych vinu na nehodě viděl na řidiči odbočujícího vozidla.

10.11.2005 8:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist