Http://www.ospea.cz/clanek.php?page=87hluboČepyv ulici na zlíchově, v místech,

http://www.ospea.cz/clanek.php?page=87HLUBOČEPYV ulici Na Zlíchově, v místech, kde tramvajová trať na Barrandov kříží pozemní komunikaci, při cestě z centra na světelném signalizačním zařízení svítí volno jak pro tramvaje, tak zelená pro auta! A při tom tramvaj křižuje jízdu autu, kdo a proč má přednost. Jsou dva pohledy- já jako řidič auta mám plnou zelenou což mi umožňuje jízdu do všech směrů, – jako řidič tramvaje mám signál VOLNO- PŘÍMO,( neodbočuji- jen koleje se přiblíží k okraji vozovky aby následně tuto vozovku křižovaly ) co v případě nehody? Nejedná se o špatné nastavení signalizace?

Odpověď

Uvedenou otázku řeší ustanovení §21 odst. 7 silničního zákona takto:" Tramvaj, která při odbočování nebo jiné změně směru jízdy křižuje směr jízdy vozidla jedoucího po její pravé nebo levé straně a dává znamení o změně směru jízdy, má přednost v jízdě." Shora uvedená "jiná změna směru jízdy" dle mého názoru dopadá na Vámi popisovaný případ, kdy se koleje přibližují k vozovce natolik, že se vozidlo vedle tramvaje nevejde. Zpravidla bývají taková místa vyznačena značkou "Dej přednost tramvaji", ale i v případě, kdy by taková značka umístěna nebyla, aplikuje se shora uvedené ustanovení.

6.2.2006 10:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist