Hezký den,v září loňského roku jsem

Hezký den,v září loňského roku jsem byl účastníkem dopr. nehody. Policie na místě rozhodla, že se jedná o malou dopr. nehodu, určila jako viníka mě a udělila mi blokovou pokutu 1000,- Kč, kterou jsem na místě zaplatil s tím, že je pro mě věc vyřízena.Asi po 2 měsících mi přišlo z policie rozhodnutí o tom, že blokové řízení bylo zrušeno, protože kvalifikace přestupku nebyla správná a je v rozporu se zákonem. Proti tomu jsem se odvolal, odvolání bylo zamítnuto a rozhodnutí potvrzeno a věc předána k přestupkovému řízení, ve kterém mi hrozí odebrání ŘP a pokuta. Podotýkám, že uhrazená pokuta mi dosud nebyla vrácena.1. Byl postup policie v souladu se zákonem? 2. Domnívám se, že za jeden přestupek není možné udělit trest 2x. Lze to takto chápat? Pokud ano, je možné ještě v této situaci se nějakým způsobem účinně bránit?3.V případě pravomocného rozhodnutí ve správním řízení, jehož součástí bude i odebrání ŘP a já budu chtít využít podání správní žaloby (dle vašeho článku lze podat do 2 měsíců), mohu po tyto 2 měsíce stále řídit, nebo ŘP musím odevzdat?4. Jaké jsou cca náklady při podání správní žaloby a po jaké době asi dochází k jejímu projednání?5. Vrátí mi někdo již zaplacenou pokutu?Předem Vám děkuji za odpovědi na všechny moje dotazy a prosím Vás o co nejrychlejší zodpovězení.

Odpověď

1) Ano, byl.2) To není 2x trest. Ten původní je zrušen a neplatí.3) Musíte odevzdat.4) Správní poplatek je 2 000 Kč, např. v Praze se tyto věci řeší až 2 roky.5) To by měl, požádejte FÚ.

11.4.2007 10:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist