Hezký den,měl bych doplňující dotaz k

Hezký den,měl bych doplňující dotaz k Vaší odpovědi na mou otázku, za kterou mimochodem mnohokrát děkuji.Původní dotaz byl následující:"Přišel mi dopis od Městské policie Brno, ve kterém jsem vyzván k podání vysvětlení v podezření z přestupku tehdy a tehdy, tam a tam. Bydlím v Českých Budějovicích a připadá mi nesmyslné jet do Brna jen kvůli tomu, abych řekl, že "nebudu vypovídat, protože bych poškodil sebe nebo ososbu blízkou" (řídil můj příbuzný). Dá se vysvětlení podat i na jiné služebně?"- Odpověděl jste, k mé úlevě, že se dá vysvětlení poslat i poštou. Zajímalo by mne, jaké náležitosti by měla odpověď mít. Když odpovím běžným dopisem, pak přeci není žádná záruka, že autorem dopisu jsem skutečně já. Mám proto obavu, aby strážníci takovou reakci uznali… Navíc ve výzvě je sice doba a místo přestupku, ale už ne konkrétní přestupek, takže vlastně nevím, na co reaguji – i když to mě až tak netrápí. Také předpokládám, že když na základě doporučení autowebu odepřu vysvětlení městskému strážníkovi dle odstavce 3 § 11 zákona 553/1991 sb., nebo použiji formulaci, že „V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci.“, poputuje přestupek skoro jistě do správního řízení. Nehrozí ani potom, že mě budou tahat do Brna?Ještě jednou děkuji za ochotu a trpělivost a Vaše neocenitelné služby.

Odpověď

Do Brna Vás tahat mohou v každém případě. Doporučený dopis podepsaný Vámi by mohl stačit, přesto však mohou trvat na Vaší osobní účasti.

16.8.2008 2:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist