Fotka z radaru reakce

Původní dotaz s Vaší odpovědí: Dobrý den Pane doktore, přeji Vám vše nejlepší do nového roku a zároveň bych měl dotaz. 1) Pokud je na fotce z radaru vyfoceno více aut, lze to jako dotaz použít? 2) Je vždy nutná fotka z radaru nebo může PČR či MP jen říct, že jim radar ukázal tolik a tolik a nic víc? 3) Je na tuhle problematiku nějaká judikatura, nejlépe NSS? Pokud ano, poprosil bych o číslo. Děkuji za ochotu.
ad 1) To záleží na té fotce a na její vypovídací hodnotě. Pokud vzniknou pochybnosti, muselo by se např. znalecky prokazovat, co je přesně změřeno.
ad 2) S tím druhým způsobem měření se dnes už nesetkáte. Příslušná zařízení mají možnost záznamu právě kvůli důkazním komplikacím.
ad 3) Konkrétní judikaturu na tento druh případu neznám.

Má reakce k 2) Našel jsem skoro 5 let starou reportáž kde v minutě 2:35 je možné radar bez záznamu vidět. Nevím jestli ho ještě mají, ale záznam každopádně neměl. A pokud je něco takového možné použít, nejsou ti policajti potom sami proti sobě, když pořízením záznamu riskují, že jím nevyjde a řidiči tím možná pomohou. A ještě mě napadla jedna otázka. Je legální v reportáži ukazovat RZ bez souhlasu majitele auta? Díky

Odpověď

ad 2) Asi by záleželo na tom, na jaký senát u Nejvyššího správního soudu narazíte. Určitě si dovedu představit argumenty, kterými bych to zpochybňoval. Na druhou stranu svědectví policisty, že Vás viděl jet na červenou, také stačí.

 

Pokud myslíte v televizi, tak ano.

10.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist