Firemní auto (k osobnímu užívání, ale

Dobrý den, firemní auto (k osobnímu užívání, ale řízení možno i ostatními zaměstnanci firmy), mnou řízené, změřeno, do 20km/h v obci. K podání vysvětlení na MP jsem byl pověřen já a vybaven plnou mocí od firmy. Na předložené fotografii nejednoznačně (ne zcela zřetelné foto) patrné, že se jedná o mojí osobu. Proto jsem asi zazmatkoval a moje vyjádření znělo takto : Vím kdo vozidlo řídil. Ale odmítám výpověď (míněno dle paragrafu uvedeného v předloženém poučení, abych nevypovídal proti sobě, případně kolegům – pozn. ůdajně i blízký pracovní vztah může zakládat možnost k poukázání na osobu blízkou). Odpověď MP : Firma dostane písemné vyjádření (z magistrátu?). Otázka zní takto : Měl jsem v této situaci „nárok“ odmítnout výpověď ,když jsem identifikoval sám sebe (případně kolegu, osobu blízkou..), přestože jsem vlastně v tu chvíli jednal za firmu, nebo hrozí už v tento okamžik firmě postih za správní delikt (100 000,-…) Nebo bude ještě vše dále řešeno ve správním řízení? Díky za odpověď. Zdraví Freddy.

Odpověď

Když víte, kdo řídil, tak ta pokuta 100 000 Kč nehrozí. Pokud ale řidiče neuvedete, dostane provozovatel vozidla pokutu místo toho řidiče.

16.3.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist